Plasma Uygulaması

Platalet Rich Plazma (Platelet/Trombosit Yönünden Zenginleştirilmiş Plazma)

Normal kan elemanlarından olan trombositlerin görevi doku bütünlüğünün bozulduğu durumlarda bölgeye gelerek pıhtılaşmayı sağlar. Bunun yanında içerdiği elemanlarla özellikle büyüme faktörleri aracılığı ile doku iyileşmesinde katkıda bulunurlar.

Bu özelliklerinden dolayı kişiden yaklaşık 10 cc. lik kan alınır. Alınan kan özel kitler ile çalışılarak belli aşamalardan geçirilir. Bu çalışma sonucunda yaklaşık her mililitresinde 200000 trombosit bulunan bu kanın kırmızı hücrelerden oluşan kısmı ayrılır, böylece mililitresinde 1,5 milyona kadar trombosit yoğunluğuna sahip bir sıvı elde edilir. İşte bu sıvıya prp demekteyiz.

Hastanın kendi kanından hazırlandığı için herhangi bir yan etkisi, alerji oluşturma durumu bulunmamaktadır.

Platalet Rich Plazma uygun kitler aracığı ile hekim tarafından yapılmasına kesinlikle dikkat edilmelidir.

Platalet Rich Plazma NİN SAÇLI BÖLGEDE UYGULANMASI Hazırlanan prp sıvısı saçlı deriye uygulanan lokal anestezi sonrası özel mezoterapi iğneleri aracığı ile bütün saç köklerini etkileyecek şekilde doku altına verilir.

Uygulama ortalama 20 gün ara ile kişinin saç ve saçlı derisinin durumuna göre 3-5 seans olarak uygulanır.

Platalet Rich Plazma NİN SAÇ VE SAÇLI DERİYE ETKİSİPRP Sıvısının saç köklerine uygulanması sonucu saçlı deride kollagen üretimi artarken yeni damar gelişmesi sağlanır. Dokudaki hasarlar giderilir. Platalet Rich Plazma nin içerdiği büyüme faktörleri sayesinde yeni doku oluşması sağlanır. Ayrıca saçın keratinositlerin (saçın gövdesinde bulunan saç hücreleri ) uyararak saç yapımını tetiklemekte ayva tüyü görünümündeki saçların olgunlaşmasını gözle görülür kıl halıne geçmesini sağlamaktadır.

Bu etkileri sonucu saçlı deri beslenmekte yeni saç oluşmasını tetiklemekte, kalitesi düşmüş cansız saçların canlanmasını saçların kalınlaşmasını hacimli hale gelmesini ve köklerin büyümesini sağlamaktadır.

Platalet Rich Plazma DESTEKLİ SAÇ EKİMİ Saç ekimi ve prp uygulaması kombine halde uygulanmaktadır.

Platalet Rich Plazma nin saçlı deride damar gelişmesini artırması, doku hasarını gidermesi, güçlendirmesi ve keratinositleri uyarması sonucu saç ekimi sonrası saç kayıplarını önlemekte, iyileştirme sürecini hızlandırmaktadır.